kubapor

 

„Kuba Korczak, szef kuchni, który gotuje jak Kamil Stoch skacze”
Maciej Nowak, Gazeta Wyborcza, 07.03.2014r.

„Najlepszy rosół jaki w życiu jadłam” Magda Gessler

Misja

Dzielić się swoim doświadczeniem, prezentując regionalne i nieodkryte smaki, które bezkompromisowo aranżuje w całkowicie wyjątkowe kompozycje.

Karmić nie zapominając o sezonowości, tradycji i wpływie diety na nasze zdrowie.

Zaskakiwać swoich gości smakiem najdoskonalszych produktów z których powstaje prawdziwe jedzenie.

Przypominać jak ogromne bogactwo aromatów mamy codziennie na wyciągnięcie ręki.

Oddawać się radości poznawania ludzi, historii,smaków, aromatów i technik…

Hipnotyzować korzystając z dobrej energii i doskonałej atmosfery, które towarzyszą wspólnemu gotowaniu zamieniając największych nawet sceptyków w doskonałych szefów kuchni.

Doświadczenie

Swoją przygodę z profesjonalnym gotowaniem zacząłem 14 lat temu, co pozwoliło mi na zdobycie niezwykle wszechstronnego doświadczenia. Jako młody pasjonat i poszukiwacz smaków przeszedłem przez wszystkie szczeble gastronomicznej kariery, pracując ciężko na tytuł Szefa Kuchni, Eksperta, Wykładowcy oraz Ambasadora. Dzisiaj działam jako konsultant nowo powstających obiektów gastronomicznych, doradca firm wprowadzających na rynek swoje produkty oraz organizator i prowadzący wyjątkowe wydarzenia kulinarne dla klientów prywatnych i korporacyjnych.

Ogromny wpływ na filozofię mojej pracy, zarówno w kwestiach organizacyjnych jak i szacunku do produktów miała szanowana rodzina Państwa Kręglickich. To dzięki nim pojawiła się we mnie kulinarna bezkompromisowość, absolutny profesjonalizm działania i dbałość o najmniejsze nawet szczegóły. To im zawdzięczam moje pierwsze gotowanie na wizji oraz wspólne wykonanie kolacji dla 500 znamienitych gości, wśród których znalazły się 44 głowy państw w tym Barack Obama, Bronisław Komorowski i Lech Wałęsa.

Równolegle do budowania swojej kulinarnej osobowości i współpracy z najlepszymi szefami kuchni, już od najmłodszych lat zdobywałem cenne doświadczenie organizacyjne oraz managerskie pomagając w rodzinnej agencji koncertowej KRAB. Wieloletnia praktyka pozwoliła mi w kolejnych latach obsługiwać tak rozbudowane i legendarne wydarzenia jak Warsaw Summer Jazz Days, Heineken Open’er Festiwal czy Festiwal Audioriver.

Kolejnym etapem w mojej karierze było podjęcie decyzji o całkowitym poświęceniu się kuchni i objęcie prestiżowego stanowiska szefa kuchni w warszawskiej restauracji Norma. Z właścicielami lokalu podejmowaliśmy odważne ale spójne decyzje dotyczące przyszłości miejsca, które miało zmienić wizerunek polskiej gastronomii. Lokal przy pl. Teatralnym błyskawicznie stał się przestrzenią nieograniczonej kreatywności co pozwoliło mi na wymarzone rozwinięcie skrzydeł oraz dopracowanie warsztatu do całkowitej perfekcji.

Nadmiar pracy nie przeszkodził mi w spełnianiu swojej kulinarnej misji oraz w realizacji marzeń wszelkiego kalibru. Od wielu lat wspieram i czynnie udzielam się jako aktywista tak szlachetnych inicjatyw jak Slow Food Polska, Slow Food Youth Warszawa, Polska Akademia Smaku, Greenpeace Polska, WWF Polska czy Master Chefs 4 Dogs. Z zaskakującym powodzeniem udało mi się stworzyć i zrealizować pierwszy stołeczny festiwal dobrego smaku GOOD FOOD FEST a równo rok temu nawiązałem trwającą do dzisiaj współpracę ambasadorską z Klastrem Produktu Lokalnego Doliny Baryczy i Wzgórz Trzebnickich.

Prywatnie

Odkrywanie smaków, aromatów, produktów i producentów jest moim życiowym przeznaczeniem. Wszystkie moje podróże opierają się na nieustannych poszukiwaniach, a ostatni grosz zawsze poświęcę na nieznane, interesujące, lokalne danie.

Jestem niepoprawnym audiofilem i melomanem – muzyki słucham absolutnie wszędzie i dbam o to by do moich uszu trafiały jedynie najczystsze dźwięki. Dlatego moim uzależnieniem stały się koncerty w obiektach o doskonałej akustyce, koniecznie w towarzystwie najbliższych i z kieliszkiem doskonałego wina w ręku.

Przyroda fascynuje mnie od zawsze. Darze ją nieograniczonym szacunkiem i godzinami mogę opowiadać o każdym najmniejszym nawet robaczku lub jeśli jeszcze czegoś nie wiem poszukiwać informacji w najbardziej niedostępnych źródłach.

Kocham dobre filmy, najchętniej oglądane w małych kinach studyjnych wśród osób, które szanują tę instytucję i rozumieją sztukę kinematografii. Będąc nastolatkiem bardzo chciałem zostać operatorem kamery i szykowałem się do złożenia teczki na łódzką filmówkę. Serio.

Media

Zapraszam gorąco do oglądania programu Be Active, który zrealizowaliśmy razem z Ewą Chodakowską i zaprzyjaźnioną ekipą kucharzy. Znajdziecie go na kanale Kuchnia+.
Na fanpage’u znajdziecie informacje dotyczące moich gościnnych występów, gdzie z ogromną przyjemnością dzielę się swoją wiedzą z odbiorcami takich stacji jak TVP1, TVP2, TVP Kultura, TVN, TVN 24, TVN Meteo Active, Superstacja, Polskie Radio Czwórka, Polskie Radio Trójka, Radio ZET Chilli, czy Radio dla Ciebie. Do zobaczenia.