kubapor

„Kuba Korczak, szef kuchni, który gotuje jak Kamil Stoch skacze”
Maciej Nowak, Gazeta Wyborcza, 07.03.2014r.

„Najlepszy rosół jaki w życiu jadłam” Magda Gessler

 

O mnie

Szef kuchni, promotor produktów wyjątkowych oraz organizator wydarzeń i wypraw kulinarnych. Juror, ekspert, ambasador oraz wykładowca akademii kulinarnych w całym kraju.

Promotor ruchu Slow Food, żywności ekologicznej i leczniczej. Bezgranicznie zaangażowany w promocję niepowtarzalnych regionalnych polskich smaków oraz edukację odpowiedzialnych postaw konsumenckich.

Twórca konkursu Produkt Regionalny – Mistrzostwa Kulinarne im. Hanny Szymanderskiej oraz festiwalu GOOD FOOD FEST.

Po 15 latach ściśle związanych z gastronomią obecnie zajmuje się organizacją wydarzeń kulinarnych (warsztaty, pokazy, wyprawy, konkursy).

Wraz z rodziną restauratorów Kręglickich gotował dla 500 znamienitych gości, wśród których znalazły się 44 głowy państw w tym Barack Obama, Bronisław Komorowski czy Lech Wałęsa.

Prywatnie człowiek głęboko uzależniony od przyrody i muzyki oraz szczęśliwy mieszkaniec wsi i początkujący mikrorolnik.

 

Prywatnie

Odkrywanie smaków, aromatów, produktów i producentów jest moim życiowym przeznaczeniem. Wszystkie moje podróże opierają się na nieustannych poszukiwaniach, a ostatni grosz zawsze poświęcę na nieznane, interesujące, lokalne danie.

Jestem niepoprawnym audiofilem i melomanem – muzyki słucham absolutnie wszędzie i dbam o to by do moich uszu trafiały jedynie najczystsze dźwięki. Dlatego moim uzależnieniem stały się koncerty w obiektach o doskonałej akustyce, koniecznie w towarzystwie najbliższych i z kieliszkiem doskonałego wina w ręku.

Przyroda fascynuje mnie od zawsze. Darze ją nieograniczonym szacunkiem i godzinami mogę opowiadać o każdym najmniejszym nawet robaczku lub jeśli jeszcze czegoś nie wiem poszukiwać informacji w najbardziej niedostępnych źródłach.

Kocham dobre filmy, najchętniej oglądane w małych kinach studyjnych wśród osób, które szanują tę instytucję i rozumieją sztukę kinematografii. Będąc nastolatkiem bardzo chciałem zostać operatorem kamery i szykowałem się do złożenia teczki na łódzką filmówkę. Serio.

Media

Zapraszam gorąco do oglądania nowego programu „Zakupy pod kontrolą„. Razem z Darkiem Kuźniakiem weźmiemy pod lupę nawyki kulinarne i zakupowe Polaków. Program jest oparty na brytyjskim formacie „Eat well for less” z BBC1.
Pierwszy odcinek już w niedzielę 25 marca o godzinie 19:30 w TVP 2. Zapraszamy!

Razem z Ewą Chodakowską i zaprzyjaźnioną ekipą kucharzy zrealizowaliśmy również program Be Active na kanale Kuchnia+.

Na fanpage’u znajdziecie informacje dotyczące moich gościnnych występów, gdzie z ogromną przyjemnością dzielę się swoją wiedzą z odbiorcami takich stacji jak TVP1, TVP2, TVP Kultura, TVN, TVN 24, TVN Meteo Active, Superstacja, Polskie Radio Czwórka, Polskie Radio Trójka, Radio ZET Chilli, czy Radio dla Ciebie. Do zobaczenia.