Dzień pełen natury – odwiedziny uczestniczek MasterChef Junior.

Tydzień temu miałem ogromną przyjemność gościć u siebie dwie niezwykłe kucharki, uczestniczki MasterChef Junior Luizę Baaziz i Anikę Ćwiek w towarzystwie ich niezawodnych managerek Kasi i Gosi. Jako kulinarny edukator zorganizowałem młodym damom spotkanie z przyrodą, sezonowością, lokalnością i produktem regionalnym, które miało oficjalnie zainicjować naszą współpracę przy organizacji takich spotkań dla Was – naszych gości. Na dziewczyny czekały następujące atrakcje, które zmieściliśmy w mocno napiętych jedynie 5cio! godzinnych odwiedzinach:
Zaczęliśmy o poranku od degustacji wyjątkowych produktów regionalnych i lokalnych – kozidymek, pleśniak, babka w tymianku oraz babka z kozieradką to sery kozie z gospodarstwa Kaszubska Koza; szynka dylewska, kawior z pstrąga, wątróbki z pstrąga oraz botarga z pstrąga od Kalinówka Wzgórza Dylewskie oraz wegańskie sery z czerwonym pieprzem oraz algami i wędzoną solą od Wege Sióstr. Dziękuję w imieniu gości za tak doskonałe i intrygujące produkty – wszystkie Panie skosztowały każdego specjału – szacun.
Następnie zaczęliśmy działania w plenerze w mniej więcej następującej kolejności:
– wizyta w ogrodzie – zbieranie warzyw, owoców i nasion;
– wizyta w kurniku – karmienie kur i wyjmowanie cieplutkich jaj z kurnika;
– karmienie królików;
– wizyta w oborze i stodole – dojenie krowy;
– wizyta u gospodyni – robienie twarogu;
– wizyta na łące – oglądanie żurawi i dzikich ptaków;
– wizyta w lesie – grzybobranie i mikrolekcja dbania o przyrodę.
Ten dzień (półdzień), którego scenariusz stworzyłem i zrealizowałem wraz z super dzielnymi dziewczynami nie udałby się gdyby nie wsparcie mojej ukochanej ekipy z Gospodarstwa Agroturystycznego Grycz w Ślubowie. Dodatkowo właścicielka – Pani Ela ugościła nas pysznym niespodziewanym obiadem a jej mąż Leszek zaserwował deser dla dorosłej części ekipy (well, my też musimy mieć coś z życia) w postaci wybornej śmietankówki w 100 procentach przygotowaną z własnoręcznie wyprodukowanych plonów. Już niedługo i Wy będziecie mieli okazję spędzić taki lub bardzo podobny (scenariusz będziemy dostosowywać indywidualnie i poszerzać o np. warsztaty kulinarne) dzień kiedy tylko zapragniecie, również w wersji dedykowanej nam seniorom �. Podczas spotkania czekać będzie między innymi na Was degustacja i lekcja wytwarzania nalewek i alkoholi regionalnych, ognicho, rożen, wędzenie a w sezonie śnieżno zimowym również kulig z atrakcjami. Dodatkowo w naszej oddalonej o jedyne 40 min drogi od stolicy ostoi znajdują się tereny Natura 2000, które gwarantują niezapomniane spacery po lasach, łąkach, rozlewiskach i starorzeczu Bugu. Do tego powietrze i świetliście rozgwieżdżone niebo niczym na głębokim Podlasiu. Dlatego planując kolejne niebanalne weekendy (również te w środku tygodnia) z rodziną i przyjaciółmi lub niecodzienną imprezę integracyjną w firmie, wiecie już do kogo się zgłosić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s